Pilates - dlaczego warto wprowadzić go w życie?

2022-07-13
Pilates - dlaczego warto wprowadzić go w życie?

PILATES - DLACZEGO WARTO WPROWADZIĆ GO W ŻYCIE?

Pilates został zapoczątkowany przez Josepha Pilatesa na początku XX wieku - miał on na celu poprawić ogólną kondycję ciała, wzmocnić wszystkie partie mięśniowe oraz obniżyć poziom kortyzolu w naszym organizmie - hormonu, który odpowiada za odczuwanie stresu. Nie bez powodu pilates z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością.KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PRAKTYKOWANIA PILATESU

Nawyk praktykowania tej konkretnej aktywności fizycznej przynosi wiele korzyści zarówno dla ciała jak i umysłu;
- poprawia postawę ciała oraz wzmacnia mięśnie brzucha
- wpływa pozytywnie na koncentrację
- poprawia krążenie krwi
- wspiera metabolizm oraz wspomaga odchudzanie
- poprawia elastyczność i gibkość ciała
- uwalnia endorfiny i podnosi poziom energii
- pozytywnie wpływa na odporność
- eliminuje bóle kręgosłupa

PILATES - WARIANTY ĆWICZEŃ

Możemy wyróżnić kilka rodzajów pilatesu. Największym uznaniem cieszą się;

- YOGALATES - cechuje się swobodną zmianą pozycji, zapewnia odpowiednie odprężenie ciała, skupia się na rozciąganiu poszczególnych elementów ciała

- POWER PILATES - nieco bardziej dynamiczny rodzaj aktywności, cechuje się wykorzystywaniem pomocniczych/obciążających sprzętów, takich jak gumy czy piłka

- STOTT PILATES - jest to połączenie łagodnej gimnastyki i rehabilitacji kręgosłupa - wszystko dzięki podstawowym zasadom dotyczącym kontroli ciała.

KONIEC Z WYMÓWKAMI

"Nie mam predyspozycji do sportu", "To za trudne", "Aktywność fizyczna to tylko pot i zmęczenie", "To zbyt czasochłonne", to tylko niektóre z haseł, które słyszymy na codzień. Pilates jednak łamie te błędne i szkodliwe założenia, które negatywnie wpływają na naszą kondycję psychiczną i nakłaniają do prokrastynacji. Czas powiedzieć temu stanowcze STOP. Wystarczy bowiem odrobina motywacji, by zrobić dla siebie coś przyjemnego, jak i pożytecznego - najtrudniej jest zacząć, lecz rezultaty powinny działać zachęcająco. Warto też pamiętać, że regularność wykonywanych ćwiczeń ma niebagatelne znaczenie. Najbardziej widoczne i odczuwalne efekty zauważymy już po miesiącu praktykowania pilatesu, eksperci zalecają, aby robić to 2-3 razy w tygodniu w przedziale czasowym 15-40 minut. Co najważniejsze - pilates jest dla każdego i można z powodzeniem (i odpowiednim przygotowaniem) wykonywać go w domowym zaciszu.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM - CZYLI PO CO TA MATA?

Pierwotnym powodem, dla którego warto zainwestować w matę, jest ochrona przed urazami mechanicznymi, jakich nabawić się możemy podczas wykonywania ćwiczeń na twardym, niezabezpieczonym podłożu. Złamania, skręcenia, otarcia i ogólny dyskomfort to tylko nieliczne negatywne skutki, płynące z nieodpowiednio przygotowanego miejsca do ćwiczeń. Czynniki te niekorzystnie wpływają na naszą motywację do praktykowania pilatesu, jogi, jak i innych aktywności fizycznych.
Kolejnym, równie ważnym aspektem jest odpowiednia amortyzacja i przyczepność stóp do podłoża - dzięki dobrze dopasowanej macie unikniemy poślizgu oraz ewentualnych obrażeń. Przy doborze maty warto zwrcić uwagę na pożdaną długość i materiał, z jakiego jest wykonana.

KOMFORTOWY STRÓJ TO PODSTAWA!

Już na początku swojej przygody z pilatesem warto zadbać o wygodną odzież, wykonaną z wysokiej jakości materiałów, która będzie rozciągliwa i podatna na różnorodne pozycje naszego ciała. Należy też wspomnieć, że odpowiednio dobrany do naszych preferencji strój korzystnie wpłynie na samopoczucie i zmotywuje nas do działania - w końcu wszyscy chcemy wyglądać i czuć się świetnie :)
Zachęcamy do zakupu odzieży, jak i maty przeznaczonej do pilatesu w naszym sklepie internetowym oraz w sklepie stacjonarnym :)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 245 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Bardzo szybka dostawa.Polecam
2024-05-20
Bardzo szybka dostawa. Kostium kąpielowy dobrze wykonany.
pixel