Siatkówka damska - warto wiedzieć co założyć!

2021-03-20
Siatkówka damska - warto wiedzieć co założyć!

Siatkówka jest jednym z najczęściej uprawianych sportów przez kobiety. Skąd bierze się jej popularność? O czym należy wiedzieć przed grą? Jak dobrać strój aby był dla nas odpowiedni? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie!

Siatkówka - skąd jej popularność?

Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim nieskomplikowanym zasadom, dobrej zabawie i wysokiemu poziomowi rywalizacji oraz emocji jakie dostarcza. Jest to świetny sposób na spędzanie aktywnie czasu razem ze znajomymi. Dużą role odgrywają też świetne wyniki Polskiej Reprezentacji w siatkówce czy to męskiej, czy też damskiej. Rekreacyjnie bardzo często uprawia się ją na plaży podczas wakacji czy też na otwartych boiskach. Zimą polecamy nie marznąć i przenieść się na zamkniętą halę :)

Krótko o zasadach

Drużyna liczy 6 zawodniczek. Set rozgrywa się do osiągnięcia przez jedną z drużyn 25 punktów, jednak w przypadku wyniku 24:24 rozgrywka toczy się do 2 punktów przewagi. Mecz wygrywa drużyna, która jako pierwsza wygra 3 sety. Ustawienie zmienia się po każdej wygranej zagrywce drużyny przeciwnej, o jedną zawodniczkę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Siatkówka jest sportem bezkontaktowym, zabrania się nawet dotykania siatki jakąkolwiek częścią ciała.

Siatkówka - co warto założyć?

Ubiór jest jak zwykle nieodzowną częścią każdego sportu. W siatkówce, szczególnie tej uprawianej czysto hobbystycznie, nie jest oczekiwany jednolity strój u całej drużyny. Dodatkowo drużyny rozstawione są na dwóch połowach dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć pomyłki, które z zawodniczek należą do naszej drużyny. Co do ubioru. Najważniejsza jest wygoda. Odzież nie może krępować ruchów, powinna być oddychająca, a dla bardziej wymagających znakomicie nada się taka odprowadzająca wilgoć. Do siatkówki najlepsze będą krótkie spodenki, niemniej przy niższych temperaturach dobrym rozwiązaniem okażą się długie spodnie dresowe. Obuwie jest równie ważnym elementem siatkówki. Z racji na to, że to sport w którym głównie chodzimy i skaczemy buty muszą być lekkie i wytrzymałe. Najlepiej jeśli będą posiadały miękką, amortyzującą podeszwę. 

 

W naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnym znajdziecie państwo wszystko czego potrzeba do uprawiania siatkówki oraz wielu innych sportów. Zapraszamy na zakupy :)

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 245 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
Bardzo dobra obsługa polecam
2024-06-01
Заказ обработан быстро,доставка 2 дня, купальником довольна
pixel